Varis Bacaklarda Kaşıntı Yaparmı?

Bacak Kaşıntısı

Doktor muayenesinin amacı hastalığın ne olduğunu anlamak adına gereklidir. Genelde öncelikle şikayetler dinlenerek sonrasında sorun gözlemlenerek teşhis konmaktadır. Bunun için bir çok şikayet ve belirti göz önünde bulundurulur. Aynı şekilde varis hastalarında görülen belirti ve şikayetlerden biride bacaklarda kaşıntı olup, genişlemiş damarlar bacaklarda kaşıntı yapar mı? sorusunun cevabı böylece ortaya çıkmaktadır.

Hastalığın İlerleyen Evresinde Görülür
Daha önceki konularımızda hastalığı toplardamar genişlemesi yani asıl varis hastalığı ve kılcal damar (estetik sorun) olmak üzere ikiye ayırdık, çünkü görülen şikayetlerde ciddi farklılıklar bulunmaktadır. Başlıkta da belirtildiği gibi pruritus asıl hastalık dediğimiz toplardamar genişlemelerinde ve genelde ileri derece olması halinde ortaya çıkmaktadır.

Kirli Kanın Cilde Sızması Sonucu Oluşur
Pruritusun ana nedenlerinden biri kapakçık bozulması sonucu damarlarda bekleyen kirli kandır. Evet arkadaşlar kapakçık bozulması sayfasında konuyla ilgili bilgiler verdiğim için tekrar girmeyeceğim. Kapakçıkları bozuk olan toplardamar kirli kanı kalbe göndermek yerine damarlarda beklemesine neden olmaktadır. Buda damarların genişlemesi ve cilt dışına taşmasına sebebiyet vermektedir. Bekleyen kirli kan sorunun en önemli sebeplerinden biridir.

Kılcal Damar Problemini Ortaya Çıkarır
Genelde estetik sorun olarak kabul gören kılcal damar probleminde kaşınma sık görülen bir şikayet değildir. Sadece kılcal damarların ortaya çıkış yani oluşum sürecinde kaşınarak bir belirti oluşturmaktadır.

Varis Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Öncelikle her zaman olduğu gibi olaya bilimsel yönden ve kapsamlı olarak bakmak gerekir. Sorun toplardamar genişlemesi ve kaşınma da bu hastalığın ortaya koyduğu bir şikayet olması nedeniyle öncelikle hastalıktan kurtulmak gerekir. Çünkü hastalıktan kurtulmanız halinde zaten pruritus başta olmak üzere ağrı, kramp vs gibi diğer şikayetlerden de kurtulmuş olursunuz.

Kesin Çözüm Hastalığı Tedavi Etmekle Mümkündür!
Evet arkadaşlar bacak kaşınması probleminden kurtulmak için kalıcı çözüm hastalığın tedavisidir. Bu amaçla geliştirilmiş ameliyatsız tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Sadece 10 dakikanızı ayırarak sağlığınıza kavuşursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.