Ameliyatsız Varis Tedavisi Nedir ?

Merhaba arkadaşlar ben Op. Dr. Osman Yaşar Işıklı bu yazımızda son yıllarda en çok ilgi gören konulardan biri ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri, uygulanış şekilleri, avantajları ve dezavantajlarını üzerinde durmak istiyorum. Sürekli aktardığım hususlardan biri tekrar dile getirip, konumuza giriş yapalım. Damar genişlemesi sorunları mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalık olup, kozmetik bir sorun değildir.

Genişlemiş venlerin tedavisi için uygulanan 2 bilimsel yöntem bulunmakta olup, bunlar ameliyat yada teknolojik yöntemlerle yapılan ameliyat gerektirmeyen yöntemlerdir. Yıllar önce uygulamasına son verdiğimiz cerrahi müdahale hastanın özgürlüğünü kısıtlayan, pişman olacağı sonuçlara sebebiyet veren ilkel bir yöntemdir. Operasyon esnası ve sonrası yaşayacağınız riskleri içeren yazımızı aşağıda yer alan bağlantıdan inceleyebilirsiniz

Neden Ameliyatsız Yöntemleri Seçmeliyim?
Yukarıda verdiği bağlantıya tıkladığınızda sayfada yer alan Video’da cerrahi müdahale ve ameliyatsız yöntemler arasındaki farkı ortaya koymaktadır. Ameliyatsız tedavi uygulaması muayene kadar basit olup, avantajları %90 daha fazladır. Sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede sağlığınıza kavuşursunuz. Hastanede yatma, narkoz, anestezi vs gerekmez. Tedaviniz 10 dakika içinde tamamlanıp, bu noktadan sonra evinize, işinize okulunuza dönebilirsiniz. Ameliyat ile sadece 4,1 mm üzeri (varikoz venler) tedavi edilirken, ameliyat gerektirmeyen yöntemlerde ise 1 mm üzeri genişlemiş tüm venler sonsuza dek tekrarlamayacak şekilde yok edilir.

Operasyon sonrası ağrı, kanama, şişlik, dikiş izi kalırken diğer yöntemlerde 10-15 gün hafif bir morarma dışında hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Şimdi böylesi avantajların olduğu bir yöntemimi yoksa ameliyatımı tercih edersiniz? tercihiniz ameliyatsız yöntemlerde sağlığınıza kavuşmak ise şimdi uygulanan yöntemler ve yapılış şekillerine geçmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.